Małe Bestyjki to zajęcia sportowe - ogólnorozwojowe z elementami OCR i boot camp które odbywają się  w czwartki o godz. 1 grupa - 16:15-17:10, 2 grupa - 17:15-18:10
W trakcie zajęć uczestnicy w formie zabawy będą uczyć się poprawności wykonywania ćwiczeń, rozwijać będą cechy motoryczne tj. siła, zręczność, skoczność, wytrzymałość, dynamika, a także będą uczyć się techniki pokonywania różnych przeszkód tj. ścianki, zasieki, muliti rigi , równoważnie, wchodzenie po linie, poruszania na trudnym terenie itp. Dzieci będą uczyć się jak współdziałać w grupie, a także wspierać się wzajemnie. Planowane są także specjalne zajęcia dotyczące zasad pierwszej pomocy,a także ze specjalnymi gośćmi min. służb mundurowych.
Zajęcia będą odbywać się na powietrzu ( na zewnątrz )
Warunkiem do udziału w zajęciach jest brak przeciwskazań zdrowotnych dziecka do aktywności fizycznej i podpisanie zgody na udział dziecka w zajęciach. ( do ściągnięcia na stronie zakładka DOKUMENTY)

---------> Co to jest OCR ?
Bieg z przeszkodami (bieg survivalowy) – rodzaj biegu przełajowego urozmaiconego naturalnymi i sztucznym przeszkodami terenowymi wymagającymi ogólnej sprawności fizycznej i odporności do ich pokonania. Od paru lat organizowane są imprezy tj. Mistrzostwa Świata OCR , Mistrzostwa Europy oraz Polski w biegach OCR które przyciągają duże rzesze nie tylko zawodników ale i fanów tego typu aktywności. Od niedawna dużą popularnością cieszy się program NINJA Warrior który nawiązuje do formuły biegów OCR ale skupia się na na krótkim odcinku w którym zawodnicy muszą pokonać w jak najkrótszym czasie kilka przeszkód jedna po drugiej.
---------> Co to jest Boot Camp ?
(ang. obóz dla rekrutów) - rodzaj treningu na świeżym powietrzu, która wywodzi się z metodologii amerykańskich treningów wojskowych opracowanych na początku XX wieku. Uprawiane m.in. w USA, Kanadzie, Australii i Europie.Ćwiczenia na powietrzu mają korzystny wpływ na układ krwionośny człowieka redukując poziom tzw. złego cholesterolu, obniżając ciśnienie i uelastyczniając naczynia krwionośne. Lepsze krążenie poprawia pracę serca i wzmacnia je. Wzrasta również wytrzymałość kości, gdyż zwiększa się ich gęstość. Podobnie pozytywny wpływ można zaobserwować w przypadku więzadeł i ścięgien. Zwiększa się także ruchomość stawów. Treningi polegają nie tylko na pracy indywidualnej każdego uczestnika, ale także na ćwiczeniach w parach oraz na rywalizacji zespołów. W treningach Boot Camp istotną rolę odgrywa trener, który motywuje całą grupę do osiągania postawionych celów.Treningi Boot Camp mają charakter funkcjonalny, łączą w sobie ćwiczenia:
* ćwiczenia kształtujące wytrzymałość tlenową
* ćwiczenia kształtujące wydolność beztlenową i/lub siłę
* ćwiczenia kształtujące koordynację ruchową, równowagę, refleks
* ćwiczenia rozciągające
Treningi Boot Camp kierowane są do wszystkich osób, bez ograniczeń wiekowych.